1) رجانیوز

 احسان صالحی سردبیر کنونی این سایت، از مدیران بخش خبری ایرناست. پیش از وی مقداد نیلی احمدآبادی مسؤولیت سردبیری این سایت را بر عهده داشت. رجانیوز در نخستین ماه های روی کارآمدن دولت نهم و با خط مشی اصولگرایی تأسیس شد. نام این سایت برگرفته از نام شهید محمد علی رجایی، دومین رئیس جمهور ایران است.

2) تابناک

سایت خبری تحلیلی تابناک، یک وبگاه خبری اصولگرای منسوب به محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام است که پس از فیلترینگ و به تعطیلی کشیده شدن وب سایت بازتاب در سال 1386 فعال شد.
محمد قادری سردبیر فعلی وبگاه و سردار امیرعلی امیری از فرماندهان سابق نیروی انتظامی، مدیر مسؤول این سایت هستند. او به عنوان یکی از مسؤولان سایت بازتاب در شورای سیاست گذاری و هیأت امنای آن فعالیت داشت. او در گفت و گو با نشریه خانواده سبز گفت « خمیرمایه رسالت تابناک با بازتاب مشترک است و خمیرمایه این رسالتی که ما قائل به آن هستیم این است که ما از زاویه مطالبات انقلاب اسلامی، آرمان های امام(ره) و شهدا و ارزش های انقلاب به هر آنچه در کشور می گذرد نگاه کنیم. هر میزانی که این اتفاقات با آن آرمان ها تفاوت داشته باشد به همان میزان مورد نقد ما قرار می گیرد.» با این حال تابناک، هر چند هنوز در صدر فهرست سایت های انتقادی داخل کشور جای می گیرد، در مقایسه با بازتاب، خط مشی محافظه کارانه تری دارد.
سایت بازتاب که گردانندگان تابناک میراث داران آن به شمار می آیند، در سال 1381 با مدیر مسؤولی فواد صادقی و سردبیری عمار کلانتری راه اندازی شد. بسیاری از تحلیلگران و خبرنگاران این سایت بعدها در راه اندازی یا مدیریت سایت های خبری مشارکت داشتند که به عنوان نمونه می توان به فرشاد مهدی پور( شانا و خانه ملت)، علی شکوهی( فردانیوز)، محمدجواد بربریان( جماران)، جعفر محمدی( عصر ایران)، بابک امینی( بولتن نیوز) و فواد صادقی و عمار کلانتری( آینده نیوز) اشاره کرد.

پیش از بازتاب، سایت تحلیلی بیتاب با گرایش به محسن رضایی مدت کوتاهی در سال 1380 به مدیر مسؤولی حسین بروجردی( فرزند سردار شهید محمد بروجردی) و سردبیری مهدی خاکی فیروز فعالیت می کرد.

 

3) خبر آنلاین

 این وب سایت که سال 1387 متولد شد، بزرگ ترین تحریریه خبری را در بین سایت های فارسی دارد. حسین انتظامی، علیرضا معزی، محمدهادی پروین و محمد مهاجری از گردانندگان پیشین روزنامه های همشهری و جام جم، مدیریت این سایت خبری، تحلیلی را بر عهده دارند. 

خبرآنلاین به عنوان نسخه الکترونیکی روزنامه «خبر» که پیش از نسخه چاپی آن در اختیار مخاطبان قرار گرفته، آخرین تحلیل ها و گزارش ها از مهم ترین اتفاقات روز ایران و جهان را به صورت آنلاین در اختیار مخاطبان خود قرار می دهد. این وب سایت با توجه به دو قطبی موجود، خود را متعلق به جریان اصولگرایان دانسته و بر این اساس بدیهی می دانند که به اصول مشترک، باورمند و ملتزم باشند.

 

4) الف

سایت خبری تحلیلی و غیردولتی با رویکرد منتقدانه نسبت به جریان های سیاسی است که از شهریور 85 آغاز به فعالیت کرد. این وبگاه نزدیک به احمد توکلی است و به نام وی شناخته می شود. سید امیرسیاح سردبیری آن را عهده دار است. در منشور الف، این سایت محیطی برای اظهارنظرات کارشناسی، ارائه مقالات، اخبار و عکس ها و هم مشارکت در تکمیل، تعمیق یا تأیید ورد مطالب و نظرات دیگران معرفی شده است. اعضای شورای سیاست گذاری که در دستگاه های مختلف فعالیت دارند با اطلاعات خود به غنای خبرها، مطالب و تحلیل های آن کمک می کنند. این وبگاه بنا به گفته گردانندگان آن، بودجه مالی خاصی ندارد و بودجه آن از آگهی ها و بخشی از حقوق اداری اعضای شورای سیاست گذاری تأمین می شود.

 

5) پارسینه

بهمن هدایتی نویسنده وبلاگ کلاشینکف دیجیتال مسؤولیت این سایت را بر عهده دارد. گردانندگان پارسینه می گویند:« اسلام گرایی» را با « بنیاد گرایی» متفاوت می دانیم و قائل به مرزبندی های مشخص بین این دو مفهوم هستیم. تولید محتوای فاخر فارسی و حفظ و افزایش میراث دیجیتالی در فضای مجازی را یکی از مهم ترین رسالت های خویش در عصر انفجار اطلاعات و جهانی شدن می دانیم. عبور از مرزبندی های کاذب و غیرواقعی سیاسی، رسوبات تنگ نظری های مرسوم و معمول و تلاش برای بهره مندی از نظرات و آرای اندیشمندان و فرهیختگان خاموش و در حاشیه را هدف عمده خود می دانیم و دغدغه برقراری آشتی ملی بین نخبگان جامعه و جامعه رسانه ای کشور را داریم. گردانندگان آن داخل ایران بوده و طبعاً خود را ملتزم به رعایت قوانین جمهوری اسلامی ایران می دانند.

6) عصر ایران

پایگاه خبری عصر ایران، با وجود اصولگرایی از جمله مهم ترین سایت های منتقد دولت است که جعفر محمدی خبرنگار سابق سایت بازتاب، مسؤولیت سردبیری آن را برعهده دارد. این سایت پس از تابناک دومین رتبه جذب آگهی را در سایت های خبری-تحلیلی دارد.

 

7) پرچم

تاکنون اطلاعی از گردانندگان این سایت به صورت رسمی منتشر نشده است. این سایت زمانی که در مصاحبه با سعید مرتضوی دادستان سابق تهران، پاسخ وی به اتهامات رسانه ای علیه این مقام سابق قضائی را منتشر کرد، ناگهان به یکی از سایت های پربازدید تبدیل شد. این سایت حامی دولت، مدتی هم تعطیل شد که برخی منابع خبری، علت آن را بروز اختلاف میان گردانندگان سایت و اسفندیار رحیم مشایی دفتر رئیس جمهور ذکر کردند.

 

8) فاش نیوز

قدرت الله رحمانی دبیر سابق گروه گفت و گوی روزنامه کیهان و مشاور امور ایثارگران صفار هرندی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی، مدیریت این سایت را برعهده دارد. این سایت گرچه مدافع خط مشی کلی دولت است، ولی انتقادهای فراوانی به اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور منتشر می کند که باعث شد برخی سایت های حامی مشایی، گردانندگان آن را به رانت خواری متهم کنند. 
قدرت الله رحمانی و بهروز ساقی دستیار وی در این سایت، هر دو جانباز دفاع مقدس هستند و این سایت، در انعکاس اخبار مربوط به جانبازان، نقش مؤثری دارد. دفتر این سایت یک آپارتمان استیجاری در خیابان پاسداران است.

9)حقیقت نیوز

امیرطاهرحسین خان سردبیر سایت حامی دولت پیش از این کارمند بخش پژوهشی خبرگزاری ایرنا بود. سردبیر سایت حقیقت نیوز به دلیل نگارش مطلبی اهانت آمیز علیه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با اعلام جرم دادستان تهران و عدم توانایی در تأمین قرار وثیقه مدتی راهی زندان اوین شد.

 

10) فردا نیوز

محسن ماندگاری سردبیر فعلی روزنامه جام جم و علی شکوهی از مؤسسان هفته نامه ارزش ها و رادیو گفت و گو دو چهره اصول گرایی اند که پایگاه خبری- تحلیلی فردا از سال 1384 حدود دو سالی با آنها رشد کرد. هرچند نحوه و میزان تأثیرگذاری آنها در سایت، کاملاً برای مخاطب فردا مشخص نشد اما در این دو سال شکوهی، چهره شناخته شده تری در فردا نیوز بود و گویا این سایت بیشتر با شکوهی شناخته می شد.

علی شکوهی به عنوان مدیر فردانیوز، با خبر جنجالی بازداشت شدنش، در رسانه ها شهرت بیشتری هم پیدا کرد. او پس از درج خبری در سایت فردا با شکایت دکتر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح مواجه شده بود. فردانیوز در خرداد 1386 با سردبیری مجید رفیعی دانشجوی دانشگاه امام صادق(ع) و یادداشت های مرتضی طلایی، مسیر جدیدی را دنبال کرد که تاکنون هم ادامه دارد. رفیعی ابتدا مانند شکوهی در خانه خود سایت را اداره می کرد تا آنکه با افزایش بازدید کنندگان و تأثیرگذاری سایت، امکانات بیشتری برای آن فراهم شد.

 

11) فرارو

پایگاه خبری تحلیلی فرارو خردادماه سال 1386 و با سردبیری محمد حسین خوشوقت تأسیس شد. آن طور که گردانندگان آن توضیح دادند، حاصل تلاش گروهی از روزنامه نگاران ایرانی است که با هدف یاری به جریان اطلاع رسانی آزاد، راه اندازی شده است. این وب سایت کاملاً از داخل مرزهای ایران و با رعایت قوانین و مقررات نظام جمهوری اسلامی ایران اداره می شود. فرارو ارگان هیچ حزب و جناح سیاسی نیست، هرچند که در جریان مسائل سیاسی روز ایران، فعالانه حضور رسانه ای خواهد داشت. این پایگاه با حفظ نگاه ویژه خود به مسائل کلان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، ضمن پرهیز از درگیری های کم فایده رسانه ای، آماده است تا با درج تحلیل ها و مقالات صاحب نظران و فرهیختگان، محمل مناسبی برای تضارب آرا و اندیشه ها و ارائه آن به عموم مردم فراهم آورد.

12) جماران

این سایت فاقد بخش معرفی گردانندگان و اهداف است. هرچند براساس گزارش های خبری، اصلی ترین و کلیدی ترین عضو و گرداننده این سایت عبدالرسول وصال مدیر مسؤول اسبق روزنامه ایران در دوره خاتمی و مدیر مسؤول روزنامه توقیف شده« آینده نو» است. محمد علی نادعلی زاده هم که مدیر اخبار اسبق ایسنا و از اعضای سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی است، مدیریت اجرایی و سردبیری سایت جماران را بر عهده دارد. محمد جواد بربریان از فعالان در سایت تابناک و بازتاب و آخرین مدیر مسؤول بازتاب هم از مؤسسان سایت جماران است که به دلیل بروز اختلاف با سیاستگذاران سایت مذکور، ارتباط خود را با این پایگاه خبری قطع کرد. خدابخش مالمیر که یکی از فعالان اصلی این سایت است پیش از این مدیر اجرایی حسینیه جماران و عکاس بیت امام(ره) و از دوستان نزدیک حسن خمینی بوده است. شنیده می شود مسؤول فنی سایت جماران سجاد قربان اوغلی است که پدرش در دولت خاتمی سفیر ایران در آفریقای جنوبی بود.

 

13) بولتن نیوز:

هرچند بولتن نیوز تا به حال بارها اخباری از پشت پرده سایت های اصلاح طلب منتشر کرده است با این حال گردانندگان سایت اصولگرای بولتن نیوز تاکنون جایی خود را معرفی نکرده اند.

 

14) آفتاب نیوز

این سایت در شب یلدای سال 83 به مدیریت محمدحسین ملایری از کارکنان مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت متولد شد. مهران قاسمی، رضا انصاری راد، حسن فتحی و مهدی مهدوی آزاد در مقاطع مختلف زمانی، سردبیری این سایت را بر عهده داشتند. جهت گیری سیاسی این سایت، حمایت از دیدگاه های سیاسی و عملکرد اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و حسن روحانی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک این مجمع است. یکی از نکات جالب توجه در این سایت، تغییر چند باره دفتر و تیم کاری آن است.آموزش با نگرشی نوین

گروه آموزش

مترجم سایت


آخرین پست ها


آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
 • رتبه وبلاگ در یاهو و گوگل:

  Yahoo bot last visit powered by Ybotvisit.com

  رتبه وبلاگ در گوگل

 • SEO Stats powered by MyPagerank.Net

 • افراد آنلاین :

  web stats

 • IP free counters

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic