برای کار با بیت کوین ابتدا باید یک کیف بیت کوین داشته باشید. از طریق کیف بیت کوین شما می توانید از طریق آدرس بیت کوین کیف خود، بیت کوین دریافت نمایید و یا این که مقداری بیت کوین برای فرد دیگری ارسال کنید. در حقیقت، از طریق کیف بیت کوین، ملکیت آدرس های بیت کوین متعلق به شما اثبات می شود. توجه داشته باشید در صورتی که به هر دلیل کیف بیت کوین خود را از دست دهید دیگر نمی توانید بیت کوین های خود را بازیافت کنید.

سه نوع کیف بیت کوین وجود دارد که در ادامه هر کدام توضیح داده می شود:

کیف نرم افزاری:این نوع کیف روی کامپیوتر شما نصب می شود و شما خود مسؤول نگه داری و حفاظت از آن هستید. نسخه اصلی کیف بیت کوین نرم افزاری، یک نرم افزار رایگان متن-باز است که آن را می توانید از سایتsourceforge.net و یا bitcoin.org دانلود نمایید. لازم به ذکر است پس از دانلود و نصب نرم افزار، مدتی (در حدود یک روز و یا بیشتر) طول می کشد تا نرم افزار به نظر رنجیره بلوک ها بروزرسانی شود.

کیف موبایلی:این نوع کیف بیت کوین نیز در حقیقت یک نوع نرم افزار است که روی گوشی تلفن موبایل شما نصب می شود. برای مثال می توانید برای سیستم عامل اندروید نرم افزاری از Google Play دانلود نمایید.

کیف اینترنتی:در این نوع کیف، کیف بیت کوین روی سرور یک سایت کیف بیت کوین قرار دارد و آن سایت مسؤولیت نگه داری از کیف شما را به عهده دارد. در این صورت نیازی به نصب نرم افزار ندارید ولی باید سایت مناسب و مورد اعتمادی را انتخاب نمایید.

کسب بیت کوین

کیف بیت کوین شما در ابتدا خالی از بیت کوین است. شما می توانید از راه های متعددی برای کسب بیت کوین اقدام نمایید که در ادامه به بعضی از آنها اشاره می شود:

  • رجوع به سایت هایی که بیت کوین به شما می دهند.
  • قبول بیت کوین در هنگام فروش کالا یا خدمات خود.
  • مشارکت در معدن کاوی بیت کوین.
  • انجام معدن کاوی فردی بیت کوین در صورتی که دارای سخت افزار خوبی هستید.
  • خرید بیت کوین از صرافی های بیت کوین.
  • یافتن فردی که به شما بیت کوین بفروشد.
  • قبول هدایا به صورت بیت کوین.