اشتراک در Skype

اگر در تعطیلات خود به Wi-Fi دسترسی دارید، یک اشتراک Skype را خریداری کنید. این اشتراک امکان تماس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های نامحدود را برای شما فراهم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آورد. از این اشتراک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید برای برقراری تماس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود استفاده کنید و بدین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترتیب از پرداخت هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های سرسام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آورد تلفن در هتل اقامت خود اجتناب نمایید. 
Skype به شما اجازه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد تا به همه نقاط جهان، تماس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های PC به PC برقرار نمایید. شما با همان یک اشتراک قادر هستید با تلفن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خارجی از طریق شماره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آنلاین، تماس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خود را ایجاد و یا دریافت کنید. این راهنما به شما کمک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند تا به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌درستی از این سرویس استفاده کنید. 

1- دستگاه خود را آزمایش کنید.

 صفحه خوش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آمدگویی Skype دارای Shortcut کارا و قابل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌استفاده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای برای آزمایش دستگاه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های صوتی است. بر "Check Your Sound Work" کلیک کنید، سپس دکمه تست هریک از بخش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها مانند اسپیکرها، میکروفن و ویدئو را فشار دهید. اگر این تست دچار مشکل شود، Skype پیشنهاداتی را برای اصلاح آن ارائه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. مانند اینکه پورت هدست شما (معمولا همان میکروفن جلویی) دچار مشکل است. دستورالعمل ارائه شده را دنبال کنید تا متوجه شوید آیا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید مشکل خود را رفع کنید یا خیر. Skype به شما پیشنهاد یک تماس آزمایشی را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد. یک شماره را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گیرید و صدایی را می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شنوید، سپس می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید یک پیام را ضبط کنید. این کار به شما اجازه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد کیفیت صدای میکروفن خود را چک کنید و میزان بلندی صدا موردنظرتان را تنظیم نمایید. Skype میکروفن و بلندی صدای هدفن شما را تنظیم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و بدین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترتیب از بروز مشکلات احتمالی پیشگیری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید با استفاده از "Tools|Settings|Audio Setting" این تنظیمات را مطابق میل خودتان دستکاری کنید و از طریق "Show Advanced Options" به حالت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فرض بازگردید.

2- بلوتوث را امتحان کنید. 

Skype با میکروفن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، هدفن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و اسپیکرهای مختلفی کار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و آنها را به درستی نصب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و درست همانند اینکه کامپیوتر شما یک دریافت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کننده بلوتوث داشته باشد، دارای هدست‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بلوتوث است. دریافت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کننده بلوتوث و هدست را در Pairing Mode کامپیوتر خود روشن کنید و بر آیکن بلوتوث که در بخش اخطارهای Taskbar ظاهر شده است، دوبار کلیک کنید و کلید "Add" را در زیر "Devices" انتخاب کنید. گزینه "My device is set up and ready to be found" را تیک بزنید، سپس "Next" کنید. منتظر بمانید تا ویندوز خود، هدست را موقعیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یابی کند. هنگامیکه در لیست پدیدار شد، آن را انتخاب کرده سپس "Next" کنید. بر اساس راهنمای هد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ست، تنظیمات مناسب را انتخاب کنید و برای مشاهده اتصال دستگاه و تنظیمات "Next" کرده، در آخر دکمه "Finish" را فشار دهید.

3- Import کردن دفترچه تلفن

با ذخیره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی لیست کاملی از کانتکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در Skype، برقراری تماس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها طی فرایند آسان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تری انجام می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌پذیرد. شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید یک کانتکت خاص را از طریق انتخاب "Contacts|Add a contact" اضافه کرده، سپس اطلاعات مربوط به آن را بصورت دستی وارد نمایید. اگر فردی را که با آن در تماس هستید پیش از این در Skype حضور داشته باشد، یک درخواست برای او ارسال می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گردد. اما شما همچنان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید چندین کانتکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ را از یک لیست، از یک وب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌میل و یا از اکانت فیس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بوک نیز Import نمایید. " Contacts|Import contacts" را انتخاب کنید. حالا نوع اکانتی که می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید عملیات Import را از آن انجام دهید را مشخص کنید و نام کاربری و رمزعبور خود را برای اتصال به سرویس موردنظر و انتقال داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها وارد نمایید. چنانچه هرکدام از این افراد، پیش از این دارای اکانت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ Skype باشند، لیست می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. برای ارسال درخواست کانتکت به آنها، بر "Add those contacts" کلیک کنید. بدین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترتیب نام و شماره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تماس ذخیره می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شوند. 

4- پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسان فوری
Skype می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تواند هنگام ورود شما، همانند یک پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رسان Yahoo و یا Windows Live ایفای نقش کند. شما به هرحال در هر زمان قادر به مبادله پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های متنی با کانتکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آنلاین خود و یا برقراری تماس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های Audio هستید. تنها کافیست یک کانتکت آنلاین انتخاب کنید و پیام خود را تایپ کرده و برای آغاز مکالمه خود، کلید "Send" را انتخاب نمایید. در تنظیمات خود می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید انتخاب کنید که آیا سایر کاربران بتوانند نحوه حرکت قلم شما را در هنگام تایپ مشاهده کنند یا خیر. شما همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید Skype خود را به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای پیکربندی کنید تا تنها از کانتکت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های لیست خودتان پیام دریافت کنید و یا بتوانید تاریخچه مکالماتتان را نگهداری نمایید. "Tools|Options" را انتخاب کنید و پیش از کلیک بر "Show advanced option"، به تب "IM and SMS" بروید. حالا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید تمامی تنظیمات موردنظر خود را در این بخش اعمال کنید. 

5- با ویندوز شروع کنید. 

بطور پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فرض، Skype به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای تنظیم شده است تا همزمان با راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اندازی ویندوز اجرا شود. این امر برای کسانی که همواره دارای مکالمات روزانه هستند، سودمند خواهد بود. ولیکن به همین ترتیب برای افرادی که در طول روز با کارهای ضرب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌العجل سر و کار دارند و از هرگونه وقفه در کار خود اجتناب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نمایند، این ویژگی چندان خوشایند نیست. شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید Skype را به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای پیکربندی کنید که تنها زمانی که آن را مشخصا باز می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید، اجرا شود. برای این منظور "Tools|Options|General setting" را انتخاب کرده، علامت گزینه "Start Skype when I start Windows" را بردارید. سپس تغییرات خود را "Save" کنید. در این بخش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید استایل ظاهری Skype را نیز تعیین کنید. بطور پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فرض استایل آن، همان استایل همیشگی Skype است اما به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جای آن می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید "Classic Windows" را انتخاب نمایید. شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید با کلیک بر آیکن "Sounds" و انتخاب صدای موردنظر خود، صداهای پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فرضی را که توسط Skype استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود را نیز تغییر دهید. 

6- شماره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های آنلاین

به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌منظور برقراری تماس به تلفن‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بایست اشتراک Skype و یا Credit آن را خریداری کنید. روی "Skype|Account" کلیک کنید و "Get an subscription" یا "Buy more credit" را انتخاب نمایید. اکثر اشتراک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها، شماره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای را به شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد تا دیگران بتوانند با آن شماره با شما در Skype تماس برقرار کنند. برای این منظور "Online Number" را انتخاب کنید و "Setup Now" را کلیک کنید. یک کشور را از لیست انتخاب کنید (هزینه تماس با شما همانند هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تماس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های محلی است. به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌همین دلیل برای تماس با دوستان و آشنایان از راه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دور مناسب است). تعداد کدهای محلی محدود هستند. به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌همین دلیل نزدیک‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترین کد به محل خود را انتخاب کنید. سپس یا یکی از شماره‌های پیشنهاد شده را انتخاب کنید و یا سعی کنید خودتان شماره موردنظر خود را تعیین نمایید. اگر نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهید هنگام برقراری تماس از طریق Skype، این شماره نمایش داده شود، علامت کناری آن را بردارید. سپس "Activate Number" را انتخاب کنید. 

7- پیام پاسخ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گو

شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید یک Voicemail را تنظیم کنید تا هنگامیکه آنلاین نیستید، پیام‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های شما را دریافت کند. برای این منظور "Tools|Options|Calls|Show advanced options" را انتخاب کنید. حال از چهارگوش سمت چپ "Voicemail" را انتخاب کنید. باکسی را که با "Send unanswered calls to voicemail" برچسب خورده است را علامت بزنید. کلید "Record" را فشار دهید و از میکروفن برای ضبط پیام خروجی خود استفاده کنید. اگر پیامی ضبط نکنید، از یک پیام پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فرض به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌جای پیام شخصی شما استفاده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. اما خوب پیشنهاد می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌منظور تاثیرگذارتر کردن پیام، از صدای خودتان برای ضبط پیام پاسخگو استفاده کنید. شما همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید Skype را به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گونه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای پیکربندی کنید که در صورت رد یک تماس و یا هنگامیکه در حال پاسخگویی به تماس دیگری هستید و تماس دومی برقرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، آن تماس را به Voicemail بفرستد که برای این منظور نیز باید گزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مربوطه را علامتگذاری کنید. در آخر نیز کلید "Save" را برای ذخیره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سازی تنظیمات خود انتخاب کنید. 

8- امکانات اضافی

این بخش امکان اضافه کردن قابلیت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های بیشتری را به Skype توسط Plug-inها فراهم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. در جدیدترین نسخه Skype، Extras Manager بطور پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فرض غیرفعال است. بنابراین هنگامیکه منوی Tools را انتخاب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید، گزینه "Extras" به رنگ خاکستری است. اگر با این بخش به مشکل برخوردید، می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بایست Skype را Uninstall سپس مجددا Install کنید. نسخه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از Skype که دارای گزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های Extras باشد را از www.bit.ly/paVBeK دانلود کنید. این نسخه برنامه اندکی قدیمی است. در حین نصب نرم‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌افزار، "Options" را در صفحه Hello کلیک کنید و "Install Skype Extras Manager" را علامتگذاری کنید و بر "I agree Install" کلیک کنید. به محض تکمیل آن به Skype برگردید و "Tools|Extras|Get extras" را انتخاب کنید. کاتالوگ Extras را جستجو کنید و از کلید سبز کنار هریک از گزینه ها برای نصب آنها استفاده نمایید. برخی از Extraها به شما اجازه می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد تا یک وایت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌برد را به اشتراک بگذارید و با با افراد عضو لیست کانتکت خود بصورت آنلاین بازی کنید. همچنین امکاناتی برای رکورد نیز وجود دارد. 

9- ضبط تماس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها

یکی دیگر از Extraها، MP3 Skype Recorder است که مستقیما در www.bit.ly/rpSpMx وجود دارد. این یک برنامه رایگان است که بطور خودکار تمامی مکالمات صوتی Skype را ضبط می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند و آنها را در فرمت MP3 ذخیره می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. این گزینه تماس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های Skype به Skype و تماس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های خارج از Skype را نیز پوشش می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهد و در سیستم مونیتورینگ Skype قرار داشته و هنگام برقراری یک تماس بطور خودکار شروع به ضبط می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کند. برای ضبط تماس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بایست هر دو طرفین مکالمه از این موضوع آگاه باشند، به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خصوص اگر بخواهید در آینده به این رکوردها استناد نمایید. هریک از تماس‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها در قالب یک فایل مجزا با فرمت MP3 ذخیره‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود و در محل پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌فرض خود نگهداری می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گردد. MP3 Skype Recorder حتی قادر است چندین تماس که در یک زمان برقرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود، هنگامیکه یکی از آنها روی حالت Hold است را نیز ضبط کند. 

10- کلیدهای Skype

شما می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید کلید Skype را در وب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سایت یا بلاگ خود اضافه کنید تا بازدیدکنندگان متوجه آنلاین بودن شما شوند. اگر آنها برنامه Skype را در PC خود نصب داشته باشند، تنها با یک کلیک می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانند با شما تماس برقرار کنند. همچنین می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید کلید Skype را به عنوان امضای خود در ایمیل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌هایتان جاسازی کنید تا تمامی مخاطبان شما به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سرعت، تنها با فشردن یک دکمه با شما درباره محتوای آن ایمیل گفتگو کنند. برای دریافت کلید Skype خود، کافیست سری به www.bit.ly/r11Qvo بزنید و نام کاربری خود را وارد کرده، استایل کلید موردنظر خود را انتخاب کنید. هنگامیکه جزئیات نمایش داده شد، پیش‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نمایش کلید انتخابی شما و کد مربوط به آن نیز در پایین صفحه نشان داده می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود. بدین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ترتیب می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌توانید با Copy/Paste کردن کد مذکور به‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌عنوان سورس HTML در بلاگ، وب‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سایت یا فایل امضاء ایمیل خود، از کلید منتخب خود استفاده کنید.